Klopp planifikon te shese gjashtë lojtarë dhe te transferoje gjashtë të tjerë

159
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, po planifikon të bëjë revolucion në skuadrën e tij gjatë afatit kalimtar të verës.

The Suan shkruan se, Klopp po planifikon që të shese gjashtë lojtarë dhe në anën tjetër të transferojë gjashtë lojtarë tjerë të rinj.

Mignolet, Toure, Moreno, Enrique, Teixeira dhe Benteke pritet të largohen, ndërsa në vend të tyre do të vijnë emra Gotze, Matip, Grujic, Ben Chilwell, Piotr Zielinski dhe portieri Danny Ward. /Express