Klopp: “Nuk do të nënshkruaj një lojtar budalla vetëm pse luan mirë”

183

Jurgen Klopp është rikthyer të tregojë karakterin dhe personalitetin e tij kur bëhet fjalë për ardhjet e reja që do zbarkojnë në skuadrën e Liverpoolit për sezonin e ardhshme. Në intervistën e dhënë për revistën e klubit, tekniku gjerman dha një deklaratë mjaft interesante:

“Nuk do të nënshkruaj me asnjë lojtar budalla vetëm pse ai luan mirë”, transmeton Gazeta Sheshi.

Për ish-teknikun e Liverpoolit me rëndësi është shpirti dhe karakteri i futbollistit brenda dhe jashtë fushës së lojë.

“Gjithkush mund të ketë një ditë të mirë apo një ditë të keqe. Mirëpo me rëndësi është të luftosh deri në fund”, deklaroi Klopp.

/Gazeta Sheshi/