Kjo nuk pritej nga Ronaldo pak para ndeshjes me Cityn

135

Cristiano Ronaldo nuk është ftuar fare nga Real Madridi për ndeshjen ndaj Manchester Cityt.

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, nuk e ka përfshirë fare Cristiano Ronaldon në ekip për ndeshjen ndaj Manchester Cityt.

Ronaldo kishte lënduar kofshën e djathtë në ndeshjen ndaj Villarealit, dhe kishte munduar ndaj Vallecanos.

Si duket ai ende nuk është rikuperuar 100 përqind. Në vend të portugezit do të luajë Lucas Vázquez.