Kjo është xhiroja e parë në Superligën e Kosovës për sezonin e ri

108

Eshtë hedhur shorti për edicionin e ri në Superligën e Kosovës në futboll.

Xhiroja e parë sjellë mjaftë ndeshje interesante, shkruan Gazetasheshi.com

Spikasin dy ndeshje, ku kampioni aktual Drita e pret skuadrën e Llapit dhe Feronikeli do të jetë nikoqir i Gjilanit.

Më poshtë e keni javën e parë:

Drita – Llapi

Trepca ’89 – Arbëria

Prishtina – Drenica

Besa – Ballkani

Feronikeli – Gjilani

/Gazeta Sheshi/