Kjo është sportistja shqiptare që po 'çmend' pushuesit në Greqi

160

Volejbollistja e Tiranës dhe e Kombëtares së Shqipërisë, Ergysa Blloku, po kalon periudhën e pushimeve në Voula athin në Greqi.

Ajo merr rreze të mirë dhe shihet trupi i saj edhe si peshk, duke u ngjitur shkëmbinjve të Greqisë. “Po kaloi mirë në Greqi. Jam duke pushuar dhe të kthehem shumë shpejt jetës sportive”, tha Ergysa për “Bota sot”.

Ajo po mahnit edhe shumë vizitor me stilin e saj seksi. Ndryshe, Ergysa një kohë ka qenë edhe pjesë e KV Dritës nga Gjilani dhe e ka goxha në zemër shtetin e Kosovës