Kjo është kundërshtarja e Majlindës në çerekfinale të Rio 2016 (Foto)

180

Majlinda Kelmendi e ka mësuar kundërshtaren e radhës në rrugëtimin drejt medaljes në Rio 2016.

Pas mposhtjes së zviceranes Tschopp, Kelmendi tani do të përballet me Legentil, që mundi izraeliten Cohen.

Lufta mes Majlinda dhe Legentil, do të zhvillohet rreth orës 17:20.