Kinezët “çmenden” pas Costas

137

Sulmuesi i Chelseat, Diego Costa mund të jetë duke luajtur edicionin e tij të fundit në Londër, pasi po kërkohet me ngulm nga skuadrat kineze, shkruan The Times.

Për shërbimet e tij janë të interesuara disa skuadra, të cilat mund të ofrojë deri në 90 milionë euro.

Ai përfiton 5 milionë euro në Chelsea, ndërsa në kinë do të përfitonte më shumë se dyfishin e kësaj shumë.

Kujtojmë se për Costan po ashtu po interesohen edhe dy skuadra evropiane, PSG dhe Atletico Madrid.