KFF Mitrovica kampione e Kosovës për edicionin 2020/21

109

KFF Mitrovica është shpallur kampione për edicionin 2020/21 në Superligën e femrave, shkruan Gazetasheshi.com.

Vashat mitrovicase mposhtë Jakovën në ndeshjen e fundit sezonale me rezultat të thellë prej 10:0 dhe kështu ngritën lartë për herë të katërt me radhë trofeun e elitës.

Medaljet dhe trofeu është ndarë nga drejtuesit e FFK-së dhe komunës së Mitrovicës.

Skuadra nga Mitrovica gjithashtu do ta përfaqësoj Kosovën në garat evropiane. /GazetaSheshi/