Kevin De Bruyne lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

85

Belgjika është kualifikuar tutje për në Kampionatin Evropian, shkruan Gazetasheshi.com.

Belgët e dominuan dhe e mposhtën me epërsi komode Finlandën prej 2:0.

Serinë e golit që e kaloi në epërsi Belgjikën, shte një autogol nga Lukas Hradecky, në minutë e (74′).

Me këtë gol, mbrojtja e Finlandës filloi të ‘thyhet’ dhe vetëm pas shtatë minutave, Lukaku realizoi një gol shumë të bukur (81′), që doli të jetë edhe i fundit në ndeshje.

Pas ndeshjes çmimin e lojtarit më të mirë të ndeshjes e ka marrë Kevin De Bruyne, i cili ka pasur një paraqitje të hatashme në këtë ndeshje.

/Gazeta Sheshi/