Këto janë çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

140

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2015/16.

Skuadra angleze Manchester City që është për herë të parë në gjysmëfinale do të takohet me gjigantin spanjoll Real Madrid.

Ndërkohë gjysmëfinalja tjetër do të jetë mes Atletico Madrid dhe kampionit aktual të Gjermanisë, Bayern Munich.