Këta janë yjet që nuk e kanë fituar kurrë Championsin

130

Disa prej yjeve të futbollit, edhe pse kanë dhënë gjithçka nga vetja për këtë sport magjik në arenën botërore, nuk kanë mundur që të fitojnë asnjëherë Ligën e Kampionëve.

Në mesin e yjeve që nuk e kanë shijuar kurrë trofeun e Championsit janë: Ronaldo, Totti, Ibrahimovic e Buffon.

Në vazhdim janë emrat e yjeve që kurrë nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve:

Lothar Matthaus, Gianluigi Buffon, Dennis Bergkamp, Eric Cantona, Ruud Van Nistelrooy, Pavel Nedved, Ronaldo, Francesco Totti, George Weah, Zlatan Ibrahimovic dhe Fabio Cannavaro.