Kastrati në super derbin ndërmjet Dritës dhe Ballkanit, ja delegimet e plota

883

Janë deleguar edhe gjyqtarët për ndeshjet e javës së 34-të në Superligën e Kosovës, shkruan Gazetasheshi.com.

Padyshim që vëmendja kryesore do të jetë në takimin ndërmjet Dritës dhe Ballkanit, e ku bilbilin e drejtësisë do ta ndajë gjyqtari Visar Kastrati, i ndihmuar nga asistentët Fatmir Sekiraqa dhe Meriton Berisha. Ndërsa gjyqtari i katërt do të jetë Bardh Ajeti.

Përballje me tensione të larta do të zhvillohet edhe në stadiumin “Fadil Vokrri” ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit. Gjyqtari kryesor i këtij derbi do të jetë Mervan Bejtullahu me asistentët e tij Imran Kabashi dhe Alban Bujupi. Kurse gjyqtari i katërt është Vigan Ibërdemaj.

Më poshtë edhe delegimet e plota për javën e 34-të:

/GazetaSheshi/