Kastrati në derbin e javës në Superligë, ja delegimet e gjyqtarëve për duelet tjera

1166

Kampionati elitar në futbollin kosovar do të futet në foto-finish nga ky vikend, pasi që pritet të fillojë faza e katërt dhe njëherit e fundit për edicionin 2020/21, shkruan Gazetasheshi.com.

Tashmë Komisioni për Delegimin e Gjyqtarëve ka vendosur për ‘këmishzinjtë’ që do të ndajnë drejtësinë në këto ndeshje, duke e bërë delegimin e tyre për xhiron e 28-të.

Gjyqtari me stemën e FIFA-s, Visar Kastrati është deleguar për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen kryesore të kësaj jave ndërmjet Llapit dhe Dritës. Ai do të shoqërohet nga asistentët Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj, ndërkohë që Mentor Ajeti do jetë gjyqtar i katërt.

Në një tjetër ndeshje të rëndësishme sikurse ajo ndërmjet Arbërisë dhe Trepçës ’89, e cila është e vlefshme për mbijetesë janë deleguar po ashtu gjyqtarë me stemën e FIFA-s.

Genc Nuza do ta ndajë drejtësinë në këtë përballje si gjyqtar i kryesor, ndërkohë Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj do të jenë asistent. Burim Jahmurataj do jetë gjyqtar i katërt në këtë përballje.

Njëherit dueli ndërmjet Arbërisë dhe Trepçës ’89 hap siparin e kësaj xhiro, i cili zhvillohet të premtën me 9 prill.

Më poshtë mund ta gjeni edhe listën e gjyqtarëve të deleguar për ndeshjet e kësaj xhiro:

Personat zyrtarë të deleguar për ndeshjet e xhiros 28-të në Superligë

/Gazeta Sheshi/