Juventus – Tottenham, kjo që ndodhi është interesante (Video)

293

Juventus e ka fituar sfidën ndaj Tottenhamit 2:1. Paulo Dybala dhe debutuesi Mehdi Benatia realizuan për kampionët e Italisë në pjesën e parë, derisa për anglezët shënoi Lamela.

E veçantë e këtij dueli është se të dy skuadrat në total kanë bërë 17 zëvendësime.

Kjo sfidë i takoi turneut International Champions Cup.

http://www.dailymotion.com/video/x4lvvib_juventus-vs-tottenham-hotspur-2-1-all-goals-highlights-2016-hd_sport