Juventus ka dy skuadra klasi për të sunduar sërish Italinë (FOTO)

165

Gjiganti italian Juventus ka qenë njëra ndër skuadrat më aktive në afatin kalimtar veror. Klubi torinez do të mbetet në histori që ka shitur lojtarin më të shtrenjtë në botë 120 milionë euro, të cilin e kishte marrë gratis, (Paul Poga), transmeton Goalshqip.com.

Ndërkohë, në historikun e merkatos do i shtohet edhe nënshkrimi me Gonzalo Higuain për 94 milionë euro, duke paguar klauzolën kështu ekipit të Napolit, rival të përbetuar.

Argentine striker Gonzalo Higuain is Juventus' centrepiece signing of the summer Alvaro Morata (left) and Paul Pogba are gone, but Juventus still boast a very strong squadPërveç Pogas Juventus mbeti edhe sulmuesin e rrezikshëm Alvaro Morata. Sulmuesi spanjoll u rikthye në shtëpinë e tij në Madrid, meqenëse Reali pagoi klauzolën e rikthimit prej 32 milionë eurove.

Miralem Pjanic (left) and Higuain (right) joined from Juventus' Serie A rivalsPor, ardhja e Daniel Alves, Medhi Benatia, Miralem Pjanic, Marko Pjaca, Gonzalo Higuain dhe rikthimi i Cuadrados ka rikthyer sërish vëmendjen tek “Zebrat”.

Tashmë Juventus ka një super skuadër me dy formacione:

The club could field two imposing starting XI's drawn from its deep squad 
Çështë e vërteta këtu nuk duhet se cili është formacioni i parë dhe cili ai i dyti, megjithëse mund të konkludojmë që Juventus tashmë ka bërë dy super formacione për të sunduar sërish Italinë.