Java 26-të nis me ndeshjen Trepça ’89 – Gjilani, derbi prishtinas zhvillohet të dielën

200

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 26-të në Raiffeisen Superligë, me ç’rast ky vikend fillon të premten me duelin ndërmjet Trepçës ’89 dhe Gjilanit. Katër duelet tjera zhillohen ditën e diel, ndërsa një tjetër ditën e shtunë, transmeton Gazeta Sheshi.

Dueli derbi i kësaj jave ndërmjet Prishtinës dhe Hajvalisë zhvillohet ditën e diel në kryqytet. Të gjitha ndeshjet do zhvillohen në orarin e njejtë, ora 15:00.

Java e 26-të:

E Premte: 15.04.2016 (Ora 15.00)

Trepça-89 – Gjilani SSK

E Shtunë: 16.04.2016 (Ora 15.00)

Istogu – Llapi SSK

E Diel: 17.04.2016 (Ora 15.00)

Vushtrria – Feronikeli SSK
Besa – Drenica
Drita -Liria
Prishtina – Hajvalia

/Gazeta Sheshi/