Januzaj zë vend në formacionin e javës në La Liga

111

‘Whoscored’ ka publikuar formacionin më të mirë të javës në La Liga.

Skuadra e Realit në këtë 11-she ka dy futbollistë dhe ata pikërisht në mbrojtje.

Fjala është për Nachon dhe Gutierrez, ti cilët gjatë kësaj jave u cilësuan me notën të lartë

Gjithashtu, pjesë e këtij formacioni është edhe futbollisti kosovar, Adnan Januzaj, ku ky sajt e vlerësoi atë me notën 8.3.

Kurse, në sulëm padyshime se është njeriu i Barcelonës, Leo Messi me notën 10.0.