Januzaj e lë Belgjikën për Kosovën

185

Adnan Januzaj do të luajë në të ardhmen për Kosovën.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat belge, sipas së cilave, futbollisti istogas është i pakënaqur me tretmanin që po i bëhet nga Përfaqësuesja e Belgjikës

Për këtë, futbollisti i Manchester Unitedit po e pret vetëm pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA, për ta zgjedhur ekipin e Albert Bunjakut, me të cilin mund të luajë në kualifikimet për Botërorin e Rusisë.