Ja si Bayerni fiton titullin javën tjetër

141

Bayerni i Mynihut kryeson me 78 pikë Bundesligën në jav- ën e 30-të. Diferenca me vendin e dytë është 7 pikë. Por, a ka mundësi që bavarezët të fitojnë titullin e 4-t radhazi dhe të 26-in në histori që javën e ardhshme në Berlin ndaj Hertës?

Kjo është e mundur vetëm në këtë mënyrë: Nëse Bayerni fiton ndaj Hertës dhe Dortmundi humb në Stutgart, atëherë diferenca mes kryesuesve dhe vendin e dytë shkon në 10 pikë. Çka i jep matematikisht titullin Bajernit, pasi mbeten vetëm tri javë, pra 9 pikë për t’u dhënë.