Ja shënjestrat e Unitedit me Mourinhon

132

Megjithëse ende nuk është zyrtare, gjasat janë të mëdha që Jose Mourinho ta marrë drejtimin e Manchester United nga sezoni i ardhshëm.

“The Telegraph” shkruan se Louis van Gaalit do t’i tregohet dera gjatë verës dhe strategu portugez do të angazhohet në Old Trafford.

Gjithashtu po spekulohet për transferimet e mundshme që do t’i bëjë ish-trajneri i Chelseat te klubi i tij i ri.

John Stones, Renato Sanches dhe Zlatan Ibrahimovic, janë tre lojtarët që po monitorohen nga United.

Dhe Mourinho do t’i priste krahëhapur në skuadër.