Ja se çfarë i tha Perez kapitenit Ramos para sfidës ndaj Wolfsburg

158

Real Madridi do ballafaqohet me skuadrën gjermane Wolfsburg të mërkurën mbrëma në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ndërkohë presidenti i klubit mbretëror Florentino Perez i ka dhënë një mesazh mjaft të qartë mbrojtësit spanjoll Sergio Ramos:

“Ke qenë, je dhe do mbetesh kapiteni im”, mësohet ti ketë thënë Perez kapitenit Ramos, transmeton Gazeta Sheshi. Ndërkohë ky i fundit i është kundërpërgjigjur:

“Do ta fitojmë Ligën e Kampionëve për ty shef”.

Ky diskurs i fjalëve vjen pas fitores së ëmbël që Real Madrid e realizoj në Camp Nou përballë skuadrës së Barcelonës 1-2.

/Gazeta Sheshi/