Ja përse Xherdani e hoqi flamurin shqiptar nga këpucët

200

Në foton e publikuar shihet emrin i motrës së tij Medina, si dhe flamuri zviceran ka nxitur reagime te tifozët që disa e kanë përkrahur e disa ishin kundër, pasi ishte hequr flamuri kombëtar dhe ai i Kosovës.

Më herët Shaqiri në këpucët e tij ka pasur tre flamujt, ndërkohë që nuk ka sqaruar ende se përse ka hequr flamurin kombëtar dhe atë të Kosovës, shkruan ‘albinfo.ch’.

Shaqiri nuk luajti në dy miqësoret e fundit të Zvicrës, si dhe ndaj Swanseas në Premier League për shkak të një dëmtimi.