Ja dhjetë yjet që u zbuluan nga Ranieri

237

Këtë sezon Leicester City ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në kampionat, duke qenë në vendin e parë, i shkëputur nga Totenhami dhe Arsenali.

“Dhelprat” po zhvillojnë një vit që nuk do të harrohet lehtë edhe për faktin se në krye të tyre arkitekti i të gjithë suksesit është Claudio Raineri, raporton Albeu.

Strategu italian ka drejtuar shumë skuadra në karrierën e tij, por ky nëse arrihet, do të jetë suksesi më i madh. Nën drejtimin e tij kanë dalë shumë lojtarë cilësorë, të cilët mund t’i zbuloni më poshtë.

10. Geoffrey Kondogbia

10. Geoffrey Kondogbia9. Danny Drinkwater

9. Danny Drinkwater8. William Gallas

8. William Gallas7. Jeremy Menez

7. Jeremy Menez6. Francesco Toldo

6. Francesco Toldo5. Layvin Kurzawa

5. Layvin Kurzawa4. N’Golo Kante

2344433. Gaizka Mendieta

3. Gaizka Mendieta2. John Terry

2. John Terry1. Gianfranco Zola

1. Gianfranco Zola/Albeu/