Ja deklarata qesharake e Luis Enriques pas humbjes me Valencian

206

Luis Enrique mendon që Barcelona e meritoi fitoren ndaj Valencias.

Përkundër humbjes nga Valencia, trajneri katalunas beson fuqishëm në titullin kampion.

“Ne luajtëm mirë dhe e merituam fitoren, por ky është futbolli. Duhet ta mbajmë kokën lartë dhe të përballemi me sfidat e radhës”, deklaroi Enrique.

“Kampionati është i gjatë dhe nëse i fitojmë 5 ndeshjet e mbetura, ne shpallemi kampion”, theksoi Enrique.