Ja cili është klubi me më së shumti trofe ndërkombëtarë (FOTO)

244

Me trofeun e fituar sot, Real Madridi bëhet klubi i parë në historinë e futbollit që fiton plot 20 titujt ndërkombëtarë duke lënë kështu pas skuadrat: Milan (18) dhe Boca Juniors (18), shkruan Gazeta Sheshi.

Real Madrid triumfoi në stadiumin norvegjez të Trondheimit kundër Sevillas me rezultat 3:2, në saje të golit në minutën e 118-të takimit të shënuar prej Dani Carvajal.