Ja çiftet e javës 23 në Superligë

234

Me duelet e xhiros 22 ka përfunduar faza e dytë e Superligës.

Andaj, sipas sistemit që aplikon FFK, duelet e fazës së tretë përcaktohen në bazë të renditjes aktuale, gjithnjë sipas sistemit të Bergerit.

Në këtë mënyrë, çiftet e xhiros 23 janë:

Hajvalia – Drenica

Feronikeli – Liria

Llapi – Drita

Gjilani – Prishtina

Besa – Vushtrria

Trepça ’89 – Istogu

Ndërkohë, derbi i shumë pritur ndërmjet Gjilanit dhe Dritës do zhvillohet në javën e fundit të kampionatit.

/Gazeta Sheshi/