Italia ndeshet me Spanjën dhe Gjermaninë, lojtarët frikë nga numri 10

181

Federata Italiane e Futbollit ka publikuar numrat që llojtarët do të mbajnë në dy miqësoret ndaj Spanjës (24 mars) dhe Gjermanisë (29).

Ajo që bie në sy është që asnjëri prej futbollistëve italianë nuk ka preferuar të mbajë numrin prestigjioz, 10-ën.

182616275-c2129364-e70d-43c5-a465-93f8edc46937

“Nëntë nga futbollistët kanë marrë numrat nga 20-ta te 29-ta, nuk kuptohet se përse asnjëri nuk ka pasur kurajon të veshë fanellën më prestigjioze.

E njëjta që në të kaluarën është veshur nga klasikët e futbollit si Rivera, Antonjoni, Baxhio, Del Piero, Toti dhe nuk është veshur as nga Xhiovinko, De Rosi, Verrati e Kasano”,-shkruan e përditshmja italiane, ‘Corriere dello Sport’.

Lista me numrat e futbollistëve:

1 Gianluigi Buffon
2 Lorenzo De Silvestri
3 Luca Antonelli
4 Matteo Darmian
5 Davide Astori
6 Antonio Candreva
7 Simone Zaza
8 Thiago Motta
9 Graziano Pellè


11 Lorenzo Insigne
12 Salvatore Sirigu
13 Andrea Ranoçhia
14 Jorginho
15 Francesco Acerbi
16 Marco Parolo
17 Eder
18 Riçardo Montolivo
19 Leonardo Bonuçi
20 Stefano Okaka
21 Roberto Soriano
22 Stephan El Shaaraëy
23 Emanuele Giaçherini
24 Alessandro Florenzi
25 Daniele Rugani
27 Mattia Perin
28 Giacomo Bonaventura
29 Federico Bernardeschi.

/Panorama Sport/