Italia e mëson kundërshtarin për fazën e eliminimit direkt në “Euro 2020”

639

Austria dhe Italia, do të përballen në fazën e eliminimit direkt në “Euro 2020”.

Azzuët nuk do ta kenë lehtë ndaj vendit të dytë të Grupit C, pozitë e cila u sigurua nga Austria.

Skuadra e Mancinit është shndërruar ndër favoritët për ta fituar evropianin pasi fitoi të tri ndeshjet në grup, duke mos pësuar gol.

Ndeshja do të zhvillohet të shtunën në Wembley nga ora 21:00.