Italia bëhet kombëtarja e parë që kualifikohet në fazën e eliminimit

120

Ka përfunduar ndeshja në mes Italisë dhe Zvicrës.

Italia ka triumfuar me rezultat 3 me 0.

Locatelli ishte fantastik me paraqitjen e tij duke shënuar dy gola, kurse Immobile shënoi golin e tretë që ishte gol fantastik.

Ishte një paraqitje e mrekullueshme nga kombëtarja e Italisë që tashmë është bindshëm në vendin e parë, në Grupin A.

Tashmë Italia bëhet kombëtarja e parë që kualifikohet në fazën e eliminimit.