Ibrahimovic ‘shkel’ të gjithë sulmuesit tjerë

136

Zlatan Ibrahimovic me tre golat e tij ndaj Nice është bërë lojtari me më së shumti gola në top pesë ligat evropiane.

Suedezi ka shënuar  30 gola, duke e kaluar kështu sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain.

34-vjeçari është i ndjekur nga Cristiano Ronaldo me 30 gola, Luis Suarez me 26 gola dhe Robert Lewandowski me 25 gola.

Lufta për Këpucën e Artë këtë vit duke shumë më atraktive, por vështirë që ajo do t’i takojë Ibras, pasi koeficienti i golave i Ligue 1 është më i vogël se i ligave tjera të mëdha evropiane.