Humbi rastin e artë në ndeshjen Spanjë – Suedi, sulmuesi kërcënohet me jetë

315

Sulmuesi i Suedisë, Marcus Berg, humbi një rast të artë me portën e boshatisur në ndeshjen kundër Spanjës dhe tifozët nuk ia kanë falur.

Ata kanë nisur që ta ofendojnë dhe ta kërcënojnë me jetë nëpër rrjetet sociale.

Kjo gjë nuk është pritur mirë nga lojtarët dhe nga disa ish-lojtarë si Grankvsit, i cili ka postuar një foto me të duke kërkuar mbështetje dhe respekt nga ana e tifozëve.

Kujtojmë se Spanjë-Suedi u mbyll pa gola, në një ndeshje ku rastet për shënim ishin të shumta