Henry predikon formacionin e Guardiolas tek City (Foto)

185

Thierry Henry tashmë ka analizuar veprimet e ish-trajnerit të tij dhe ka dhënë një formacion me emra ideal të cilët do jenë në formacionin startues të Guardiolas tek Manchester City, transmeton Gazeta Sheshi.

“Guardiola nuk ka frikë të provojë gjëra të reja: ai dëshiron vetëm të fitojë dhe të dominojë. Fatkeqësisht për Yaya Touren ky do të jetë fundi tek Manchester City”, ka thënë Henry.

Francezi ka parashikuar risi në gardën e portës, deri sa beson se Guardiola do ta transferojë gjermanin Ter Stegen, reparti i mbrojtjes mbetet i pa ndryshuar, ndërsa në mesfushë Pogba dhe Gundogan do jenë risi.

Onde-de-Guardiola-en-el-Manchester-City/Gazeta Sheshi/