Henry, ja kush bëhet kampion sezonin tjetër

195

Legjenda franceze e skuadrës Arsenal Thierry Henry, ka prognozuar skuadrën kampione të Ligës Premier për sezonin e rradhës, megjithëse ky i fundit ende nuk ka përfunduar, përcjellë Gazeta Sheshi

“Liverpooli i Jurgen Klopp është kampion stinorin tjetër. Bëhet fjalë për një nga trajneret më të mëdhenjë në botë. Liverpool do të jetë një nga skuadrat më të forta në Europë stinorin tjetër”, ka theksuar Henry për BT Sport.

Ikona e topçinjëve tani e një kohë të gjatë është duke punuar si analist i sportit në BT Sport dhe Sky Sport, deri sa është folur të jetë edhe një kandidat i mundshëm për të zëvendësuar bashkombasin e tij në stolin e Arsenalit, Arsene Wenger.

/Gazeta Sheshi/