Hadërgjonaj dhe Sadiku vlerësohen me nota të larta përball skuadrës së Jetmir Topallit

134

Kasimpsa ka barazuar me Yeni Malatyaspor janë ndara në mënyrë të barabartë në javën e 34 në Superligën e Turqisë.

Ky takim është mbyllur me rezultat 0:0, në këtë ndeshje janë paraqitur dy futbollist kosovar për skuadrën vendasi, por jo edhe për atë mysafire, shkruan Gazetasheshi.com

Mbrojtësi i Kosovës, Florent Hadërgjonaj, për Kasimpsa është paraqitur në tërë ndeshjen dhe është vlerësuar me notë 7.5 nga sajti “Sofascore”. Ndërsa bashkëlojtari i tij Lorent Sadiku është vlerësuar me notë 7.1.

Kurse tek Malatyaspor nuk ka pasur minuta për Jetmir Topallin.

Kasimpsa është në pozitën e 15-të me 36 pikë, ndërsa Malatyaspor në pozitën e 16-të me 34 sosh.

/GazetaSheshi/