Guardiola lë jashtë skuadrës një yll të madh për Ligën e Kampionëve

205

Pep Guardiola nuk do të llogarisë fare në Yaya Touren për garën e Champions League. Trajneri spanjoll e ka lënë jashtë liste yllin afrikan.

Lista pritet të jetë publike shumë shpejt ndërsa befasi mund të jetë lënia jashtë edhe e Vincent Companys.

Yaya Toure thuhet se nuk është përshtatur aspak në skemat e lojës të Guardiolës dhe se atë do ta vë në shitje në afatin e janarit.

Guardiola ia bën ‘shah-mat’ Toures (Foto)