Guardiola ia bën bajat Ronaldos, ja çka tha ai

184
Pep Guardiola ka bërë një deklaratë mjaft interesante ku ka përfshirë Cristiano Ronaldon.
Ronaldo ka thënë se ai shpreson të luajë ndaj Benficas, por Guardiola tha se i vjen keq që kjo nuk ka ndodhur.

“Unë e di se Ronaldo e dëshiroi Benfican në gjysmëfinale. Më vjen keq për të”.

“Benfica është ekip i fortë, që ka luajtur pa disa lojtarë të rëndësishëm. Gjëja e njëjtë ndodhi me ne edhe sezonin e fundit”.

“Ne kontrolluam lojën, por goli i Raul Jimenez na vuri në vështirësi. Goli i Vidalit na ndihmoi dhe na nxorri nga situata”, u shpreh Guardiola.