Guardiola dëshiron të marrë me vete drejtorin teknik të Bayernit

139

Pep Guardiola nuk do të ketë mundësi të nënshkruajë me asnjë lojtarë të Bayernit kur bëhet fjalë për skuadrën e Manchester City-t. Mirëpo nëse do të kishte mundësi cilët do të ishin ata? Në vazhdim Gazeta Sheshi transmeton misionin e pa realizuar të teknikut spanjoll.

Së pari bëhet fjalë për Michael Reschke, drejtor teknik tek Bayerni dhe përgjegjës për transferimin e futbollistëve: Arturo Vidal, Douglas Costa, Joshua Kimmich dhe Kingsley Coman. Reschke ka ateruar në Alianz Arena në vitin 2014 dhe ka qenë dora e djathtë e teknikut spanjoll për çdo çështje.

/Gazeta Sheshi/