Goli i jashtëzakonshëm në ndeshjen Chelsea – Porto dhe notat e lojtarëve

268

Chelsea eliminoi Porton në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Chelsea pësoi në ndeshjen e dytë 1-0.

Mirëpo, “Të kaltërit” fituan ndeshjen e parë me rezultat 2-0, që u zhvillua në Sevillë të Spanjës.

Golin e vetëm të ndeshjes e ka shënuar Mehdi Taremi në minutën e 93-të.

Chelsea pret në gjysmëfinale njërin nga kundërshtarët që luajnë nesër (e mërkure) Liverpool – Real Madrid.

Të dy sfidat u zhvilluan në stadiumin “Ramon Sanchez Pizjuan” në Sevillë për shkak të COVID-19.

Futbollisti më notën më të lartë në ndeshje ishte Chancel Mbemba 7.8, ndërsa bashkëlojtari i tij Sergio Oliviera më notën më të dobët 6.1.

Notat e lojtarëve: