Gjilani gati të “bombardoj”, afër marrëveshjes me mesfushorin e njohur

3915

Mesfushori i mirënjohur kosovar, Donjet Shkodra, do të zbarkojë në futbollin e Kosovës.

Futbollisti me prejardhje nga Gjilani pritet që të transferohet te skuadra e SC Gjilanit.

Lajmi konfirmohet nga burime të sigurta të “Zeri.info”.

Shkodra është futbollist me shumë përvojë.

Organizatori 32-vjeçar së fundmi ka luajtur në Kazakistan te FC Zhetysu.

Në karrierën e tij ka lujtur edhe me Shakhtar Karagandyn, Kukësin, Skënderbeun, Flamurtarin e Vlorës, Doinzen, Eendracht Aalst, Ronse, Saint Niklaas, Wielsbeke dhe Waregem.