Gento: Ta shesësh Ronaldon? Jo burrë, jo

128

Paco Gento legjenda e skuadrës madriliene në një intervistë dhënë mediumit La Garnera nuk e ka lënë pa i komentuar zërat për një largim të mundshëm të yllit kryesor të skuadrës, Cristiano Ronaldo, transmeton Gazeta Sheshi.

“Si mund ta shesësh një makineri golash. Jo burrë, jo. Madje Real Madridi kurrë nuk ka shitur, ata vetëm kanë blerë. Presidenca duhet të blejë lojtarë e jo të shet. Publiku e do Ronaldon dhe Ronaldo e do publikun madrilien”, theksoi Gento.

Legjenda spanjolle njiher si një admirues i madh i yllit portugez, prandaj nuk do ta pranonte në çfarëdo forme shitjen e tij.

/Gazeta Sheshi/