Gambia e publikon formacionin zyrtar përball Kosovës

207

Kosova dhe Gambia do të luajnë një ndeshje miqësore, shkruan Gazetasheshi.com.

Dardanët dhe Gambia do të luajnë në stadiumin “Arslan Zeki Demiric Sports Complex” në qytetin Side të Turqisë.

Sipas orës tonë lokale në Kosovë, ndeshja do të zhvillohet nga ora 19:00. Para ndeshjes është bërë i ditur edhe formacioni zyrtar për ndeshjen përball Gambisë.

Tashmë të dy përfaqësueset kanë publikuar edhe formacionet e tyre para ndeshjes.

Formacioni zyrtar i Kosovës: Halimi; Thaçi, Hajrullau, Domgjoni, Bajselmani, Rudhani, Zejnullahu,, Loshaj, Topalli, Daku, Balaj.

Formacioni zyrtar i Gambisë: Sheikh Sibi; Yusupha Bobb, Omar Colley, Marreh, Juwara, Ceesay, Barrow, Kante, Utseth, Gaye, Sanneh.

/Gazeta Sheshi/