Futbollisti shqiptar në formacionin e javës me ish-Topin e Artë (Foto)

138

Duke patur parasysh se sulmuesi i Colorado Rapids nuk shënoi këtë javë në fitoren 1-0 të ekipit te tij ndaj Torontos së mbushur me lojtarë me emër, u duk e habitshme përfshirja e lojtarit te Kombëtares sonë në formacionin e javës.

Por në Amerikë vleresohet shumë loja në të mirë të ekipit, pra kolektiviteti dhe djersa e derdhur në fushë.

237203
Gashi formon bashkë me Kaka dyshen sulmuese pasi shqiptari ka goditur pesë herë portën kundërshtare duke krijuar kaos te Toronto.