Futbollisti i Gjilanit ka vlerën më të madhe në Superligën e Kosovës

3597

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka shifrën në 350 mijë euro, shkruan Gazetasheshi.com

Por, prap kjo rritje nuk e bën futbollistin më të shtrenjtë në Superligë, pasi këtë po e mbanë Ardin Dallku i Gjilanit.

Sipas “Transfermarket”, vlera e mbrojtësit të kuq e bardhëve e kap shifrën e 475 mijë euro, pas tij vjen Marko Simonovski i Feronikelit në 400 mijë, por që të dy kanë pasur ulje të shifrave.

Ndërsa, ulje ka edhe Gledi Mici, i cili lojtarë ka kushtuar rreth 400 mijë euro, tani e ka 375 mijë në treg.

Sa i përket ngritjeve në vlerës në treg, i takon futbollistëve të Ballkanit si Daku, Baftiu, Thaçi e Gripshi.

Kurse në çmim konstat po qëndrojnë Damir Kojasevic i Feronikelit dhe Ardian Cuculi i Dritës

Lista prej 10 lojtarëve më të shtrenjtë në Superligë:

/GazetaSheshi/