Futbolli nuk është me rëndësi sot: Kombëtarja belge e tronditur nga shpërthimet në Bruksel

210

Federata e Futbollit në Belgjikë e ka anuluar seancën e sotme stërvitore, pas sulmeve shpërthyese në kryqytetin belg, Brukselin. Futbollistët e kombëtares belge ishin në përgatitjet e fundit para duelit miqësorë ndaj Portugalisë, mirëpo seanca stërvitore është anuluar, transmeton Gazeta Sheshi.

Lajmin e kanë konfirmuar vetë zyrtarët e Federatës përmes një postimi në faqen zyrtare dhe në rrjetet sociale, derisa kanë shprehur ngushllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave.

Me shumë mundësi edhe dueli i paraparë të zhvillohet ndaj Portugalisë do të anulohet.

/Gazeta Sheshi/