Fushë Kosova merr fitore pa sakrificë, Bashkimi dhe Vjosa bëjnë një hap prapa

432

Fushë Kosova ka marrë një fitore pa mund me rezultat zyrtar 3:0, pasi skuadra e Vëllazërisë nuk ka udhëtuar fare, shkruan Gazetasheshi.com

Megjithatë fitore nuk ka arritur të marrë edhe Bashkimi, i cili ka barazuar me Dardanët me rezultat 1:1, duke bërë një gabim fals për kreun e renditjes.

Por as në takimin tjetër Vjosa – Behari nuk ka pasur fitues, teksa janë ndarë në paqe me rezultat 0:0.

Fushë Kosova me fitoren eventuale është ende lider dhe ngrititet në kuotën e 57 pikëve, ndërsa Bashkimi në vendin e dytë me 51 pikë dhe Vjosa në të katërtin me 49 sosh.

Liga e Dytë – Java e 22-të:

Fushë Kosova 3:0 Vëllazëria (rezultat zyrtar)

Behari 0:0 Vjosa

Dardanët 1:1 Bashkimi

/GazetaSheshi/