Formacioni i javës në Ligën Premier (Foto)

187

Këtë javë në Angli ka pasur disa rezultate befasuese, dhe portali gjigant ‘goal.com’, ka shpallur formacionin më të mirë të javës.

Kështu kampioni aktual i Anglisë, Chelsea pas një ndeshje spektakolare me Evertonin është prezantuar me dy futbollistë.

Njëjtë si Chelsea me nga dy futbollistë është edhe Newcastle United pas fitores 2-1 ndaj West Hamit dhe Southampton.

Arsenal, Tottenham, Bourmerouth, Everton dhe Manchester City janë me nga një futbollistë. /Telegrafi/

Ky është formacioni i javës në Ligën Premier: