Formacionet me të cilat duhet të startojnë: Reali e Barca sipas tifozëve

154

Tifozët që morën pjesë në një anketë online kanë përzgjedhur formacionet me të cilat duhet të startojnë Real Madridi dhe Barcelona për El Classico. Gjithçka është e qartë: Lojtarët më të mirë duhet të jenë titullar.

Foramcioni me të cilin duhet të fillojë Barcelona në El Classico sipas tifozëve: Bravo; Alves, Pique, Mascherano, Alba; Busquets, Rakitic, Iniesta; Messi, Suárez dhe Neymar.

Ndërsa formacioni me të cilin Real Madridi duhet ta fillojë El Classicon sipas tifozëve është ky: Keylor; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Benzema dhe Cristiano Ronaldo. 

Tifozët kanë ‘dënuar’ Jamesin dhe Iscon duke mos i votuar me pretekstin se duhet lënë në stol.