Folgore – Prishtina, ja kur do të zhvillohet ndeshja e Ligës së Kampionëve

612

Prishtina do të ballafaqohet me ekipin nga San Marino, SS Folgore në raundin preliminar të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Si kampione e Kosovës, FC Prishtina do ta përfaqësojë Kosovën në parakualifikimet e kompeticionit më madhor të futbollit.

Ndeshja e parë mes Prishtinës dhe Folgores do të zhvillohet me 25 qershor të këtij viti.