Flamurtari – Llapi, miqësorja që prodhoi 6 gola

332

Brenda dy ditësh, Llapi ka zhvilluar dy ndeshje. Pasi barazoi të shtunën me 2 Korrikun në Merdar, të dielën e ka mposhtur Flamurtarin në shtëpi me shifrat 4:2.

Dueli ishte interesant dhe u përshkrua me aksione të mira nga të dyja palët, veçmas nga Llapi që dëshmoi superioritetin karshi Flamurtarit.