Finlandë – Belgjikë, formacionet zyrtare

83

Sonte (e hënë) do zhvillohet xhiro e tretë në kuadër të fazës së grupeve në “Euro 2020”.

Finlanda dhe Belgjika edhe pse me objektiva të ndryshëm, duan vetëm fitore.

Finlanda me një barazim do kualifikohej tutje, por duhet të shpresojnë që Rusia nuk e mposht Danimarkën.

Ndërsa, Belgjika e ka të siguruar kualifikimin, por dëshiron të mbyll fazën e grupeve me fitore.

Formacionet zyrtare:

Finlandë: Hradecky; Arajuuri, D.O’Shaughnessy, Toivio, Karnara, Lod, Pukki, Sparv, Uronen, Pohjanpalo, Raitala

Belgjikë: Courtois; Vermaelen, Boyata, Witsel, De Bruyne, Lukaku, Hazard, Denayer, Chadli, Trossard, Doku